Страотната експлозија во Бејрут од повеќе агли | Теми | DW | 05.08.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Страотната експлозија во Бејрут од повеќе агли

Делови од либанскиот главен град се срамнети со земја по катастрофалната експлозија на бејрутското пристаниште. Разурнати се десетици згради а до 300 илјади жители останаа без своите домови. Бројот на жртвите и натаму расте а во земјата е прогласен Ден на жалост. Погледнете уште еднаш како изгледаше ужасната експлозија...

Гледај видео 00:25

Прочитај го и ова