Странски туристи настрадаа во Тајланд | Вести | DW | 14.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Странски туристи настрадаа во Тајланд

*

Седумина странски туристи и двајца домашни водичи се удавија во една пештера во Тајланд од ненадејна поплава по силните дождови. Настрадаа едно 10-годишно дете од Германија, како и четворица Швајцарци и двајца Британци. Несреќата ја преживеа 17-годишна девојка од Швајцарија.