Страв од инфлација | Економија | DW | 09.03.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Економија

Страв од инфлација

Македонија се соочува со девет проценти инфлација, највисока стапка по кризните 90-ти години. Граѓаните загрижени

default

Ценовниот шок најмногу ги погаѓа граѓаните. Владата смирува дека место за паника нема. Централната банка вели дека девалвација нема да има до крајот на годината.

Реклама