Стотици мртви во земјотресот на иранско-ирачката граница | Сите содржини | DW | 13.11.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Стотици мртви во земјотресот на иранско-ирачката граница

Во земјотресот кој се случи синоќа во пограничната планинска област меѓу Иран и Ирак, загинале преку 300 лица, соопштија властите, додека неколку илјади се повредени. Илјадници луѓе останаа без покрив над главата. Во спасувачките обиди повеќе држави понудија своја помош

Гледај видео 01:23
Now live
01:23 минути

Прочитај го и ова