Сторчак се обидел да присвои десетици милиони евра | Вести | DW | 18.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Сторчак се обидел да присвои десетици милиони евра

*

Уапсениот руски заменик-министер за финансии Сергеј Сторчак се обидел да присвои повеќе десетици милиони евра од приходите на државата од нафтеното стопанство, јави агенцијата Интерфакс повикувајќи се на полициски извори. Сторчак беше уапсен вчера.