Стоп за шпионирањето од НСА во Сенатот | Старт | DW | 01.06.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Стоп за шпионирањето од НСА во Сенатот

Американската тајна служба НСА ќе мора да прекине со прибирањето на телефонски разговори и податоци. Републиканецот Ренд Пол го блокираше донесувањето на новиот закон со кој требаше да биде продолжено шпионирањето

Гледај видео 02:00
Now live
02:00 минути