Стоп за насилството врз жените. Доста е! | Сите содржини | DW | 08.03.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Стоп за насилството врз жените. Доста е!

Битката за човекови права треба да биде и битка за правата на жените. Во некои делови од светот жените се третираат како луѓе од втора класа: убиства, силувања, забрани и ограничувања. Жените од Дојче веле велат: Доста е! #EnoughIsEnough

Гледај видео 02:05
Now live
02:05 минути

Прочитај го и ова