Столицата на Папата Франциско од Македонија претставена во Келн | Северна Македонија | DW | 21.01.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Столицата на Папата Франциско од Македонија претставена во Келн

Меѓу илјадниците фирми на годинешниот саем на мебел во Келн се најдоа и три од Северна Македонија. Во ерата на смарт покуќнина и дигитален мебел, тие нудат квалитет и оригинални производи.

Меѓу новите технологии, масовното производство и дигитализацијата, на саемот за мебел во Келн една навидум обична столица сепак успеа да го привлече вниманието. Фирмата Монозеро од Скопје работи исклучиво уникати, а еден таков беше претставен и на најголемиот саем на мебел во Европа. Погледнете повеќе во видеото: 

Гледај видео 02:41

Столицата на Папата Франциско од Македонија претставена во Келн

Реклама