Стив Мекларен доби отказ | Вести | DW | 22.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Стив Мекларен доби отказ

*

Селекторот на англиската фудбалска репрезентација Стив Мекларен и неговиот заменик Тери Венејблс заработија отказ по синоќешниот пораз од Хрватска на Вембли од 3:2 со кој Англија не успеа да се пласира на ЕП во 2008. На англичаните им беше доволно и реми за да обезбедат пласман на шампионатот. Мекларен претходно изјави дека нема да поднесе оставка. Македонија го заврши квалификацискиот циклус со пораз на гостувањето во Израел од 1:0.