Статусот на Косово не смее да влијае врз стабилноста на регионот | Теми на денот | DW | 21.10.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Статусот на Косово не смее да влијае врз стабилноста на регионот

Македонскиот премиер, Владо Бучковски и неговиот албански колега, Сали Бериша се согласни дека евентуалната независност на покраината треба да се обезбеди во рамки на постојните граници на Косово. За посетата на бериша на Скопје, од прилогот на Александар Чомовски.

Бериша денеска во Скопје

Бериша денеска во Скопје

Реклама