Старт на Бундеслига | Вести | DW | 10.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Старт на Бундеслига

*

Денеска почнува 45 то издание на Бундеслигата со натпреварот меѓу минатогодишните шампиони и вице победници. На стадионот Готлиб Даимлер првопласираниот од мината сезона Штутгарт го пречекува Шалке 04.