Љубовта е љубов и во време на пандемија | Сите содржини | DW | 03.03.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Љубовта е љубов и во време на пандемија

Од пандемијата на коронавирус беа погодени пред се' старечките домови во Европа. Сега многумина од старите лица кои живеат во домови се веќе вакцинирани. И, повторно е отворена вратата за љубов и романтика.

Гледај видео 02:11

Прочитај го и ова