Стаорци- деликатес во Гана | Старт | DW | 09.04.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Стаорци- деликатес во Гана

Печени или варени во чорба... за многу домаќинства во северна Гана вистински специјалитет се дивите стаорци. И Гана не е единствена во кулинарската љубов кон глодарите...

Гледај видео 01:02