Ставревски во Баварија | Економија | DW | 05.12.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Економија

Ставревски во Баварија

Македонскиот вицепремиер за економски прашања, Зоран Ставревски денеска и утре престојува во работна посета на германската покраина Баварија.

Баварија

Баварија

Во Минхен Ставревски ќе се сретне со баварскиот министер за економија, инфраструктура, транспорт и технологија на Баварија, Ервин Хубер. Посетата ќе се искористи за унапредување на германско македонската соработка. При посетата на Баварија вице премиерот Ставревски ќе биде придружуван од советникот на македонската влада Тео Вајгел.

Реклама