Стабилно со предизвици поради случувањата во регионот | Теми на денот | DW | 01.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Стабилно со предизвици поради случувањата во регионот

Безбедносната ситуација стабилна и мирна со предизвици во контекст на регионалните случувања . Александар Чомовски за одгласите по седницата на Советот за национална безбедност

default

Советот за национална безбедност на Македонија заседаваше по инцидентите што во последно време се случија во регионот кон границата со Косово и заклучи дека безбедносната ситуација во земјата е стабилна . Според највисокото безбедносно тело во земјата сепак постојат предизвици во контекст на регионалните случување , пред се бурниот процес на одредување на статусот на Косово.

Аудио и видео прилози на оваа тема