Среќен роденден, Мадона | Панорама | DW | 16.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Среќен роденден, Мадона

Легендарната пејачка полни 60 години: по тој повод правиме преглед на нејзината уникатна кариера, различните имиџи, нејзините бесни, иконски настапи, актерството и добротворната работа.

Мадона Луиза Чиконе е легенда на светската музичка сцена. Денеска полни 60 години, а ние одлучивме низ мала ретроспектива на нејзината кариера, преку серија фотографии да ви доловиме нејзините подеми, но и падови. 

DW.COM

Реклама