Среќен роденден, Ваше Височество | Сите содржини | DW | 16.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Среќен роденден, Ваше Височество

Во Виндзор синоќа се одржа финалето на роденденското шоу во чест на кралицата Елизабета Втора. Таа пред еден месец наполни 90 години.

Гледај видео 02:59
Now live
02:59 минути