Средства за обнова на мостот во Минеаполис | Вести | DW | 04.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Средства за обнова на мостот во Минеаполис

*

Американскиот конгрес стави на располагање 250 милиони долари за обновување на урнатиот мост над реката Мисисипи во Минеаполис.При несреќата очигледно настрадале помалку луѓе отколку што претходно се претпоставуваше.Досега има пет загинати,а бројот на оние кои се водат исчезнати од 30 е коригиран на 8 лица.