Среде пандемија: Мадрид – магнет за туристи | Теми | DW | 22.02.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Среде пандемија: Мадрид – магнет за туристи

Во многу региони на Европа владеат строги ограничувања на контактите поради пандемијата на коронавирус, властите особено стравуваат од ширење на мутациите. Но, во шпанскиот град Мадрид се чини дека е прилично полабаво околу рестрикциите, што се има прочуено – кај туристите.

Гледај видео 02:18

Прочитај го и ова