Средба Црвенковски-Груевски | Вести | DW | 13.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Средба Црвенковски-Груевски

*

Денеска во македонскиот парламент треба да се одржи средба меѓу македонскиот претседател, Бранко Црвенковски и премиерот, Никола Груевски. Премиерот треба да го информира претседателот за разговорите со американскиот претседател, Џорџ Буш, водени во неделата во Тирана. Средбата на претседателот и премиерот доаѓа по подолг период. Кохабитацијата меѓу Црвенковски Груевски падна во криза по неколку меѓусебни напади и критики.