Средба на пакистанската опозиција во Лондон | Вести | DW | 08.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Средба на пакистанската опозиција во Лондон

*

Пакистанската опозиција во Лондон се состана на разговори околу стратегијата за смена на претседателот Первез Мушараф и враќање на демократијата во земјата. Поранешниот премиер Наваз Шариф се искажа за здружување на сите опозициони партии, оти како што рече, сите имаат иста цел – укинување на диктатурата и враќање кон демократија.