Србија: Љубов со пречки | Теми | DW | 13.05.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Србија: Љубов со пречки

Јован и Сергеј со копнеж чекаат Србија да усвои закон за истополови заедници. Тој би требало да им донесе право на геј лицата да градат заеднички живот или да наследуваат имот, но не и да склопуваат брак и да посвојуваат деца.

Гледај видео 02:28

Прочитај го и ова