Србија – Романија – визи | Вести | DW | 13.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Србија – Романија – визи

*

Романија од 15-ти овој месец ќе им издава бесплатни визи на граѓаните на Србија. Одлуката е донесена врз база на реципроцитет. Српската страна ваква одлука донесе на 5 јули. Визите за Романците беа воведени во 2004-та, кога Романија беше принудена да ги воведе во рамки на подготвките за членство во ЕУ.