Србија-масакр | Вести | DW | 28.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Србија-масакр

*

Во селото Јакубовац во источна Србија вооружено лици смртно застрела најмалку 9 лица. Српската полиција посочи дека обвинетиот Никола Радосавњевич по кавгата со својата сопруга вчера попладне јазел својата ловџиска пушка и пукал околу себе минувајќи низ селото . 38 годишниот Радосављевиќ на крајот бил уапсен откако претходно имал неуспешен обид да си го одземе животот.