Србија – ЕУ | Вести | DW | 13.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Србија – ЕУ

*

Србија и ЕУ денеска треба да ги продолжат преговорите за Спогодбата за стабилизација и асоцијација, прекинати пред една година. Претставници на Европската комисија, според агенцијата Бета, со внимателен оптимизам најавуваат дека преговорите би можеле да завршат наесен.