Србија -влада | Вести | DW | 13.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Србија -влада

Српскиот парламент во 2 часот утринава ја прекина конститутивната седница на која треба да биде донесена одлука за смена на претседателот Томислав Николиќ и избор на новата влада. Продолжението е закажано за денеска во 11 часот. Мандатар за составот на новата влада е актуелниот премиер Воислав Коштуница. Новата влада според договореното треба да ја сочинуваат Демократската партија, Демократската партија на Србија и партијата Г17 плус.