Србија -влада | Вести | DW | 13.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Србија -влада

Во Белград во тек е седницата на парламентот на кој треба да биде избран составот на новата влада. Во тек е расправа по предлогот за смена на претседателот Томислав Николиќ од радикалната партија. Мандатар за составот на новата влада е актуелниот премиер Воислав Коштуница. Во нејзе според договореното ќе учествуваат Демократската партија, Демократската партија на Србија и партијата Г17 плус.