Србија: Вакцина за доверба | Теми | DW | 30.03.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Србија: Вакцина за доверба

Во Србија на викендот се вакцинирани неколку илјади луѓе од странство, првенствено од регионот. Владата понуди бесплатна вакцинација. Што се крие зад тоа – знак на вистинска солидарност или сепак политички мотиви?

Гледај видео 01:57

Прочитај го и ова