Србите во енклавите: Огорченост и молк | Сите содржини | DW | 03.01.2019

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Србите во енклавите: Огорченост и молк

Репортерките на ДВ, Сања Кљајиќ и Елона Елези, ги посетија селата околу Гњилане, каде што важи: оние кои живеат најтешко се и најмногу исплашени и не се подготвени да зборуваат со новинари. Други планираат да си ги спакуваат куферите, зашто не веруваат дека работите ќе излезат на добро.

Прочитај го и ова