Спорт – резултати од фудбалската Бундеслига | Вести | DW | 01.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Спорт – резултати од фудбалската Бундеслига

Во дербито на колото Баерн во Минхен го совлада водечкиот им на табелата Шалке со 2 спрема 0. Второпласираниот Вердер од Бремен на гостувањето кај Енерги во Котбус одигра нерешено 0 спрема 0.

На другите саботни средби се постигнати овие резултати:

Мајнц - Баер Леверкузен 1 спрема 3,

Нирнберг – Херта Берлин 2 спрема 1,

Борусија Менхенгладбах – Ајнтрахт Франкфурт 1 спрема 1 и

Штутгарт – Алеманија Ахен 3 спрема 1.

Во петокот Арминија од Билефелд ја совлада Борусија од Дортмунд со 1 спрема 0. Денеска Бохум го пречекува Хановер, а Волфсбург му гостува на Хамбургер.