Спорт – Бундеслига | Вести | DW | 31.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Спорт – Бундеслига

Во натпревар од фудбалската Бундеслига Арминија во Билефелд ја совлада Борусија Дортмунд со 1 спрема 0. Тоа беше дуел од значење во борбата за опстанок во лигата. По овој пораз ситуацијата на Борусија, некогашен победник на Лигата на шампионите, станува многу сериозна.