Спортска Македонија во 2008 година | Теми | DW | 05.01.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Спортска Македонија во 2008 година

Ракомет - тоа беше спортот со кој Македонија се прости од 2008 година и импресивно ја дочека 2009 година. Кои беа другите настани што му дадоа белег на македонскиот спорт во минатата година?

default

Од ЕП во Македонија