Сплит го испрати Оливер | Сите содржини | DW | 01.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Сплит го испрати Оливер

Со запалени факли, аплауз и изведба на неговите најголеми хитови, десетици илјади луѓе во Сплит емоционално го испратија Оливер Драгојевиќ, хрватскиот пејач кој беше обожуван ширум поранешна Југославија

Гледај видео 01:38

Прочитај го и ова