Спектакуларен дочек за светските прваци | Теми | DW | 17.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Спектакуларен дочек за светските прваци

Близу еден милион луѓе излегоа на улиците на Париз за да ги поздрават своите фудбалски миленици и заедно со нив да ја прослават титулата на фудбалскиот Мундијал во Русија.

Гледај видео 01:00

Прочитај го и ова