1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

СПД- Социјалдемократска партија на Германија

Најстарата политичка партија во Германија е формирана во 1875 година, и се опишува себеси како „централно-лева“. Нејзините корени со во работничкото движење од 19. век.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе