Спајдермен во нова авантура во Манила | Панорама | DW | 29.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Спајдермен во нова авантура во Манила

Францускиот искачувач Алан Робер, попознат како „француски Спајдермен“, совлада зграда во Манила. Тој се искачи на 47-катната ЏТ Тауерс.

56-годишниот Алан Робер својот прекар го доби по искачувањето на Вилис Тауер во Чикаго во 1999 година. Со искачување почнал на 11-годишна возраст. Досега се има искачено на над 150 високи објекти во светот, меѓу кои и Ајфеловата кула, Бурџ Калифа во Дубаи и Операта во Сиднеј. По симнувањето од зградата „Спајдермен“ беше веднаш уапсен и одведен со полициско возило.

Гледај видео 01:20

Францускиот Спајдермен на зграда во Манила

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама