Спасување на слонче | Сите содржини | DW | 30.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Спасување на слонче

Отворена шахта среде пат во Хамбантота, Шри Ланка, можеше да биде погубна за едно мало слонче

Гледај видео 01:23
Now live
01:23 минути

Прочитај го и ова