Спасувачка акција во Грција | Вести | DW | 11.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Спасувачка акција во Грција

*

Во драматична спасувачка акција, на грчката крајбрежна служба и успеа да спаси турски брод со речиси 300 бегалци. Бродот вчеравечер во близина на полустровот Пелопонез, наиде на потешкотии поради голема бура во регионот. Бродот требаше да ги однесе бегалците во Италија.