Со трактор на светското првенство во Русија | Сите содржини | DW | 11.06.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Со трактор на светското првенство во Русија

Германецот Хуберт Вирт патува на светското фудбалско првенство во Русија со својот трактор од 1936 година! За да стигне од Пфорцхајм до Москва потребни му се 16 дена. Неговиот убавец вози со брзина од 20 километри на час.

Гледај видео 01:44
Now live
01:44 минути

Прочитај го и ова