Со построги казни до почисти избори | Северна Македонија | DW | 10.06.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Со построги казни до почисти избори

Владата предлага остри затворски казни за да се спречат евентуалните насилства и изборни фалсификати.Парламентарното мнозинство никако да ги усвои.

default

Таквиот вакуум им одговара на главните ривали на парламентарните избори, кои досега ги диригираа насилништвата и фалсификатите,вели за Дојче Веле проф. Борче Давитковски.Според него,и на овие избори е неизвесно што ќе се случи со спорните 100 до 150 илјади гласови во избирачките списоци.

Реклама