Со песна против воениот удар | Теми | DW | 19.03.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Со песна против воениот удар

Уште осум лица загинале денеска во тековните протести против воениот удар во Мјанмар. Безбедносните сили овојпат отвориле оган врз демонстрантите во градот Аунгбан. Повеќе од 230 лица загинаа досега во протестите против воениот удар на 1 февруари. И покрај сè пожестоките реакции на безбедносните сили, луѓето и натаму излегуваат на улиците... и со песна му се спротиставуваат на пучот.

Гледај видео 01:54

Прочитај го и ова