Со моцарела против мафијата | Старт | DW | 20.12.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Со моцарела против мафијата

Коза Ностра на Сицилија, Ндрангета во Калабрија и Камора во Неапол - заеднички именител: мафија. Во борбата против организираниот криминал во јужна Италија на полицијата и’ е добредојдена секаква помош, дури и од необични луѓе. Оружјата на еден мајстор за сирење, кој од неодамна се вклучи во борбата против моќната Камора, се легална работа, фер плати и, се разбира, вкусната моцарела.

Гледај видео 04:32
Now live
04:32 минути