Состојбата во Јемен е вон контрола | Старт | DW | 23.01.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Состојбата во Јемен е вон контрола

На Јемен му се заканува распад. По оставката на претседателот Хади, конфликтот меѓу сунитите и шиитите е сѐ поизвесен. Од кризата најмногу може да профитира Ал Каеда, која важи за многу силна во земјата

Гледај видео 01:30
Now live
01:30 минути