Солун „бомбардиран“ од град | Старт | DW | 11.05.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Солун „бомбардиран“ од град

Обилни дождови, проследени од град, го погодија Солун вчера попладнето, предизвикувајќи поплави по главните улици. Локалната противпожарна служба примила преку 300 итни повици за интервенција поради продирање на водата во станбени објекти и патници заглавени во автомобили по улиците. На меѓународниот аеродром повеќе летови биле откажани или одложени.

Гледај видео 01:39