Советот за безбендост при ОН го осуди нападот во Либан | Вести | DW | 14.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Советот за безбендост при ОН го осуди нападот во Либан

*

Советот за безбедност при ОН го осуди последниот бомбашки напад во Либан. Советот за безбедност е против секаков обид да се дестабилизира Либан, се вели во изјавата на највисокото тело на ОН.