Собраниска расправа за интерпелацијата за Елмази | Вести | DW | 13.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Собраниска расправа за интерпелацијата за Елмази

*

Во македонскиот парламент денеска треба да продолжи расправата по интерпелацијата за заменик министерот за внатрешни работи Рефат Елмази. Интерпелацијата ја поднесе пратеничката група на Либерално демократската партија. Таа смета дека Елмази се однесувал скандалозно за време на немилите настани од 25 септември во парламентот, кога дојде до физички пресметки меѓу неколкумина пратеници.