Собир на Евангелистичката црква | Вести | DW | 10.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Собир на Евангелистичката црква

*

Со богослужба под отворено небо, денеска заврши собирот на припадниците на Евангелистичката црква во Германија.

Вчера на собирот, кој траеше пет дена, присуствуваа и германскиот канцелар, Ангела Меркел и сојузниот претседател, Хорст Келер. Двајцата предупредија дека не западот не треба да има надмен однос кон африканските држави.