Собир на Евангелистичката црква | Вести | DW | 10.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Собир на Евангелистичката црква

*

Со богослужба под отворено небо, денеска завршува собирот на припадниците на Евангелистичката црква во Германија. Во Келн на богослужбата се очекуваат околу 100 илјади луѓе. Вчера на собирот, кој трае пет дена, присуствуваа и германскиот канцелар, Ангела Меркел и сојузниот претседател, Хорст Келер. Двајцата предупредија дека не западот не треба да има надмен однос кон африканските држави.