Снимки од дрон на невремето на Халкидики | Сите содржини | DW | 12.07.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Снимки од дрон на невремето на Халкидики

Грчката влада понуди помош за санирање на последиците од големото невреме кое го зафати туристичкиот регион Халкидики во средата. Седум лица загинаа, а 23 се уште се на лекување по бурата.

Гледај видео 02:21

Прочитај го и ова