Снимено драматично бегство на севернокорејски војник | Свет | DW | 22.11.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Снимено драматично бегство на севернокорејски војник

Севернокорејски војник изведе драматично бегство од својата земја преку демилитаризираната зона со Јужна Кореја.

Бегалецот успеа да преживее иако беше застрелан пет пати од севернокорејските погранични служби. Целото видео погледнете го тука.

Гледај видео 00:59

Снимено драматично бегство на севернокорејски војник

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама